بله برون

هدایای بله برون چه چیزهایی هستند؟

hadaya_baleboroonmaharoos-net
به قلم مشاور

اولین قدم محکم و جدی در ازدواج بله برون می باشد . در طول مدت برگزاری این مراسم خانواده ها به شناخت جزیی از هم می رسند و قول و قرار ازدواج بچه های شان را در آینده می گذارند.
از گذشته تا کنون هر خانواده ای که قصد دارد از خانواده ی دیگر برای خودش عروس بگیرد، با مقداری هدیه وارد خانه ی کسی که دختردو او را خواستگاری می کند.
فامیل داماد برای اینکه عروس خانم را حسابی سر ذوق بیاورند وسایل اش را داخل سبدهای تزئین شده می ریزند و برایش می برند. بهتر است حال وسایلی که در این زمان برای عروس خانم می برند را ذکر میکنیم .
هر آقا دامادی که به خواستگاری می رود به طور اتوماتیک گل و شیرینی را خریداری میکند و لازم نمی دانیم راجع به این دو قلم توضیحی بدهیم.
حال سایر هدایا را در زیر نام میبریم:
انگشتر نشون
مراسم بله برون بعد از خواستگاری رسمی و در حالی که تقریبا توافقات اولیه به دست آمده است انجام می شود. در این مراسم اصلی ترین هدیه ای که رد و بدل می شود انگشتر نشون است. زمانی که عروس خانم بله را گفت، مادر یا خواهر داماد یا در بعضی موارد خود داماد این هدیه را دست عروس خانم می کنند.

چادر
خواه خانمی اهل پوشیدن چادر باشد خواه نباشد، یک قواره پارچه ی چادری زیبا هدیه ای است که باید در روز بله برون تقدیم عروس خانم شود. خیلی ها رسم دارند چادر را می دوزند و به سر عروس خانم می اندازند اما بعضی ها همین که پارچه جز هدایای شان داشته باشد کافیست.

ما بقی هدایا …
چادر و نشون اصلی ترین و واجب ترین وسایلی هستند که باید در مراسم بله برون همراه خودتان داشته باشید. اگر علاقه مند هستید هدایای بیشتری به عروس خانم تقدیم کنید کیف و کفش ست نیز هدیه مناسب است و همچنین مانتویی شیک و مجلسی با رنگی شاد نیز میتواند جز هدایا باشد .
البته مراسم بله برون جای هدایای متوسط و سبک نیست، اگر توانایی مالی آنچنانی برای خرید وسایل ندارید، همین که نشون و چادر همراه داشته باشید کافیست. نیازی نیست خودتان را بیشتر به زحمت بیندازید.

درباره ی نویسنده

مشاور

دیدگاهی بنویسید